Belka
Czwartek, 9 Stycznia 2025   imieniny: Marcjanna, Marcelina, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konferencja podsumowująca realizację projektu "Poprawa infrastruktury technicznej strefy aktywności gospodarczej w Przasnyszu poprzez przebudowę targowicy miejskiej w Przasnyszu"

Data publikacji: 2012-06-12, Data modyfikacji: 2012-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Na ulicy Polnej, przed bramą do placu targowego, Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk powitał przybyłych gości: Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego Wiesławę Krawczyk, przedstawicieli władz samorządowych powiatu, gmin sąsiednich oraz miasta, przedstawicieli wykonawców, nadzoru inwestorskiego, przedsiębiorców prowadzących działalność na targowisku oraz mieszkańców Przasnysza.

Po powitaniach i krótkiej informacji na temat inwestycji dokonano uroczystego otwarcia obiektu poprzez symboliczne otwarcie bramy głównej.

Uczestników konferencji na terenie zmodernizowanego placu targowego powitał też zarządca obiektu Prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Przasnyszu Anna Strześniewska. Poświęcenia dokonał Przeor Klasztoru o.o. Pasjonistów ojciec Przemysław Śliwiński.

W kolejnej części konferencji zaprezentowany został film pokazujący historię przebudowy targowiska miejskiego. Burmistrz Waldemar Trochimiuk w swoim wystąpieniu podkreślił, że realizacja tej inwestycji jest pozytywnie oceniana zarówno przez przedsiębiorców prowadzących od miesiąca działalność na zmodernizowanym targowisku, jak i mieszkańców robiących tam zakupy. Zwiększyła się ilość handlujących, wydłużony został czas handlowania, no i znacznie poprawiły się standardy prowadzenia działalności oraz komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tego obiektu. Burmistrz podkreślił też, że przeprowadzenie tej inwestycji nie byłoby możliwe bez wsparcia środków UE.

Projekt „Poprawa infrastruktury technicznej strefy aktywności gospodarczej w Przasnyszu poprzez przebudowę targowicy miejskiej w Przasnyszu" realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Priorytet I Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu Działanie 1.3 Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą. Projekt realizowany był w latach 2009-2012. W ramach inwestycji, wybudowano wiaty handlowe, budynek administracyjno - socjalny, wykonano utwardzenie nawierzchni placu z wyodrębnionymi ciągami pieszo - jezdnymi oraz wyposażano cały plac targowy w energooszczędną instalację oświetleniową, nowoczesny system monitoringu wizyjnego wraz z nagłośnieniem.

Wszystkie zrealizowane działania tego projektu wpłynęły na poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno przez obecnych jak i przyszłych użytkowników nowego obiektu przy ulicy Polnej w Przasnyszu.


Na zakończenie Burmistrz podziękował wszystkim osobom które przyczyniły się do powstania tej ważnej inwestycji w mieście. Podziękowania skierował do pracowników Urzędu Miasta za dobre zarządzanie projektem od jego pomysłu, pozyskania środków na finansowanie, przez wszystkie fazy jego realizacji. Podziękował projektantom, wszystkim firmom wykonawczym, inspektorom nadzoru i kierownikowi budowy.

, Źródło artykułu: http://www.przasnysz.um.gov.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    przasnyski

    Powiat przasnyski - powiat w województwie mazowieckim (północna część) ze stolicą w Przasnyszu. Zaliczają się do niego gminy Przasnysz (gmina miejska), Chorzele, Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne, Krzynowłoga Mała, Przasnysz (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

    Powiat zajmuje dużą powierzchnię, bo jest to 1217 km², ale jest słabo zaludniony. Na jednym kilometrze kwadratowym mieszka tu średnio 44 osób, co daje ogólną liczbę ludności w liczbie 54 tys.

    Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Inną dużą atrakcją turystyczną są bez wątpienia spływy kajakiem rzeką Omulew. Na bardziej zorganizowane podziwianie wspaniałości powiatu pozwolą turystyczne szlaki.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola